למרות שהם אמורים לכבות שריפות, לפעמים נדמה שעבודתם של כבאים מסתכמת רק בחילוץ חתולים שנתקעו במקומות שונים ומשונים. השבוע למשל, שירותי הכבאות בעיר הספארייה, קליפורניה מיהרו לעזרתה של פומה שטיפסה על עץ גבוה ולא הצליחה לרדת. תוך שיתוף פעולה עם סוכנות "שירות הדגה וחיות הבר של קליפורניה", הם הזריקו לחתולה הענקית זריקת הרגעה, ולאחר מכן הורידו אותה בזהירות אל הקרקע באמצעות רתמה.

על פי הדיווחים בכלי התקשורת המקומיים, היה זה אזרח מודאג שהתקשר לדווח על הפומה, לאחר שהבחין בה תקועה בגובה של 50 מטרים מעל הקרקע. אבל מיד לאחר פרסום המקרה, גולשים רבים פקפקו ב"דאגה" של אותו אזרח ושל המחלצים, ומיהרו לתת על כך את דעתם. "הם לא הצילו אותה, הם לקחו אותה מהאזור. היא הייתה יורדת בסוף בעצמה, וזוללת את חיות המחמד המקומיות", כתב אחד המגיבים.
 

הפומה מורדת אל הקרקע בזהירות. צילום: שירות הדגה וחיות הבר של קליפורניההפומה מורדת אל הקרקע בזהירות. צילום: שירות הדגה וחיות הבר של קליפורניה"כמו רוב החתולים, גדולים או קטנים, הם יכולים לרעלות ולרדת מהעץ לבד", טען גולש שמבין דבר או שניים בחתולים, ואחר הוסיף ש"אולי היא פשוט לא רצתה לרדת בזמן שכל כך הרבה אנשים מסתכלים עליה. הם היו צריכים להניח לה לנפשה". מגיב אחר כתב בהומור: "מתערב אתכם שמי שהתקשר דיווח על חתול תקוע על העץ, וכשהכבאים הגיעו הם הופתעו לגלות משהו קצת גדול ייותר".
 
במהרה התברר שחשדות הגולשים היו נכונות, ושכנראה לא רווחת הפומה הייתה לנגד עיניהם של המחלצים. "זה לא היה בטיחותי לקהילה אם היינו משאירים את הפומה על העץ", הסביר ריק פישר, מסוכנות "שירות הדגה וחיות הבר של ארצות הברית". הוא הוסיף ש"ברגע שהיא חזרה להכרה, דאגנו שהיא תשוב בבטחה לסביבה המתאימה". קווין ברנן, גם הוא מהסוכנות, הסביר כיצד הגיעה הפומה אל אזור מגורים: "זה נפוץ שפומות צעירות משוטטות מחוץ לאזורי המחיה שלהן בניסיון לסמן לעצמן טריטוריה".

הפומה מורדת אל הקרקע בזהירות. צילום: שירות הדגה וחיות הבר של קליפורניההפומה מורדת אל הקרקע בזהירות. צילום: שירות הדגה וחיות הבר של קליפורניההפומה מתאוששת. צילום: שירות הדגה וחיות הבר של קליפורניההפומה מתאוששת. צילום: שירות הדגה וחיות הבר של קליפורניה